Rozumnou voľbou dneška už nie je vlastniť, ale zdieľať.

Autor: Marián Repáň | 3.8.2012 o 8:06 | Karma článku: 5,20 | Prečítané:  1063x

V tomto duchu sa niesla moja prednáška na nedávnej konferencií TEDxKošice. Bol som nesmierne rád, že ma jej organizátori pozvali podeliť sa o myšlienku, ktorá mi nedáva už vyše roka spať. A tak som predstúpil pred sto členné publikom, ktoré možno charakterizovať ako inteligentné, otvorené, prajné ale zároveň kritické.

Bola to prvá príležitosť byť otvorene konfrontovaný s reakciami a postojmi, ktoré táto, na dnešnú dobu možno pre niekoho radikálna myšlienka, vyvolá.

Nebudem zastierať, že som mal isté obavy. Predsa len je to iné, ako čítať maily, v ktorých ľudia na moju aktivitu reagujú alebo si prečítať diskusiu pod blogom, či článkami, ktoré na túto tému už aj na Slovensku vyšli. Prípadne osobné reakcie dvoch, či troch poslucháčov, keď som o nej v takejto skupinke hovoril.

Či som zaujal publikum, či by som zaujal vás a akú odozvu prednáška nakoniec vyvolala, si už pozrite v krátkom videu zo samotnej konferencie.Nesmierne ma povzbudilo, keď som po mojom vystúpení, získal veľmi pozitívnu odozvu a prísľub pomoci od viacerých rečníkov, miestnych organizátorov i organizátorov TEDxPrague, ktorý boli hosťami podujatia. A zároveň bol pozvaný opäť predstúpiť pred publikum organizátorom, v septembri sa konajúceho, TEDxNitra.

Motívom konferencií TED, organizovaných po celom svete sú "myšlienky hodné šírenia". Je pre mňa poctou, že aj táto myšlienka, ktorú sa snažím na Slovensku a v Čechách šíriť, podľa všetkého splnila toto náročné kritérium organizátorov hneď troch TEDx konferencií.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

S nádchou na urgentný príjem? Zaplatíte desať eur, navrhuje Drucker

Viac ako 70 percent výjazdov záchraniek k pacientom, ktorých dovezú na nemocničnú pohotovosť, je podľa analytika zbytočných.

DOMOV

Na draho prenajatú limuzínu si šéf štátnej firmy vybavil aj majáky

Akciovka pre Bačíka nevýhodne prenajímala limuzínu.

KOMENTÁRE

Čo bráni Ficovi postaviť sa proti extrémistom?

Vláda nad verejný záujem postavila vlastný záujem o prežitie.


Už ste čítali?